Wikileaks | Wiki-Turk

Anonymous (Hacker)

Anonymous[1], “Haktivist” olarak adlandırılan bir hacker grubudur. Gönüllü oluşan grubun amacı, aktivistliği, hacklemek yoluyla gerçekleştirmek oldu. Anonymous Kimlerden Oluşuyor? Anonymous gönüllü bir hacker grubu. Kimlerden oluştuğu bilinmiyor çünkü yasal zorluklar nedeniyle ortaya çıkmak bir yana, gizleniyorlar. Anonymous zamanı, bilgisi ve yeteneği olan, üstüne sistemle savaşmaya gönüllü olan kişilerden oluşuyor. Bu tür gruplara giren kişilerin varlığı… Devamını oku »

Chelsea Manning (Bradley)

Er Manning, 2010 yılında Wikileaks[1] üzerinde yayınlanan “Pentagon Papers”ı[2] sızdıran kişi olarak tanındı. Asıl adı Bradley Manning iken, 2016 yılında cinsiyet değişikliği ameliyatı olarak “Chelsea Manning” ismini aldı. Tutuklanma Süreci Amerikan ordusunda gizli servis analisti olarak çalışan Manning 2010 yılında Wikileaks sitesine 700 bin dosyayı kapsayan bilgi sızdırdığı gerekçesiyle Irak’ta iken tutuklandı ve ABD/Maryland eyaletindeki… Devamını oku »

Julian Assange

Julian Paul Hawkins olarak 3 Temmuz 1971’de, Avustralya’nın Townsville kentinde doğdu. Julian Hawkins’ın anne-babası daha doğmadan ayrıldılar. Julian 1 yaşındayken, annesi Richard Brett Assange ile evlendi. Assange’ın soyadı, baba olarak kabul ettiği bu üvey babasından gelir. Dahi düzeyinde IQ’su bulunuyor. Bilgisayar Programcısı, Gazeteci, Aktivist olarak tanımlanıyor. Çocukluğu ve Gençlik Yılları Assange, alışılmadık bir çocukluk geçirdi, çünkü… Devamını oku »

Sidebar