Hakkımızda

Wiki-Turk, Türkiye’nin yerel konularını kayda almayı hedefleyen bir online ansiklopedidir. Teknoloji ağırlıklıdır.

5 başlık altında ; TERİMLER, OLAYLAR, İNSANLAR, ŞİRKETLER/KURUMLAR ve CİHAZLAR/ÜRÜNLER hakkında YEREL bilgi sağlamak amacıyla kurulmuştur ve 2 hedefi vardır;

  • Tarihe Kayıt Düşmek
  • Teknoloji (internet, bilişim ve telekom) alanında 20 yıldır yayınlanan bir haber sitesi olan turk-internet.com haberlerinin daha iyi anlaşılabilmesini ve geçmişi hatırlatmayı sağlamak

Yani, Türk bilişim, internet, telekom alanının derinleşmesini, kavramların, insanların, şirketlerin, hizmet ve ürünlerle, teknoloji tarihindeki OLAYLARIN daha iyi anlaşılabilmesini, analiz edilebilmesini sağlamayı ve bu yolla geleceğe yol göstermeyi amaçlıyoruz.

Türk teknoloji sektörü maalesef yiten giden (kapanan) firma ve sektörün dışına çıkmak zorunda kalan ama zamanında iyi işler yapmış insanlarla dolu. Bunların bir yerde kaydı yok. Amacımız, hiç olmazsa bundan sonra, geçmişte kimler, neleri yapmaya çalıştı, nelerle karşılaştı, engeller neler bunu da ortaya koymak.

İsminden de anlaşılacağı üzere katkı vermek isteyen herkese açıktır. Bildiğiniz gibi “Wiki” internet camiasında “Ortak” geliştirilen içeriklerin adıdır. Wiki-pedia ya da Wiki-leaks gibi..

1 ocak 2019 itibariyle açıldığı için henüz yeni oluşturulmaktadır. Eklemek istediğiniz maddeleri, siz de ekleyebilirsiniz. Başvuru için tıklayınız.

Özetle wiki-turk, gönüllü editörler tarafından oluşturulmaktadır. Eklenen her madde, ansikopedinin bütünlüğü ve bilgilerin kontrolü amacıyla bir onay sürecinden geçirilmektedir.

Sidebar