Turkcell | Wiki-Turk

Fizy

22 Aralık 2008’de Ercan Yaris tarafından müzik arama motoru olarak kuruldu. Kısa sürede sevildi ve müzik dinleme aracı haline geldi. ünü dünyaya da yayıldı. Ocak 2011’de Mashable ödüllerinde “Dünyanın En İyi Müzik Servisi” ödülünü kazandı. [1] [2] [3] Müyap’ın Erişim Engellemesi fizy yayına başladıktan sonra telif hakları konusunda anlaşmalar yaptı [4]. Ancak 2010’da, fizy Türkiye’de… Devamını oku »

Siber Saldırı Olayı (27 Ekim 2019)

Garanti Bankası paketleri kullanılarak ülkemiz internet altyapısına yapılan 100 Gbps büyüklüğündeki saldırı. Pazar günü yapılmasına ve orta/küçük boyutta bir saldırı olmasına karşın 6 saat boyunca karşılanamadı [1][2]. Bu saldırı çok büyük olmasa da, 2015 yılında ODTÜ’nün yönettiği ve genellikle kamu kurumları tarafından kullanılan .TR uzantılı alan adlarının yönetildiği sunuculara gerçekleştirilen 60 GB büyüklüğündeki ve 15… Devamını oku »

Murat Erkan

Murat Erkan 15 Mart 2019 itibarıyla Turkcell Genel Müdürlüğü görevine vekaleten atanmıştır.  Profesyonel iş hayatına Toshiba’da başlayan Murat Erkan, Biltam Mühendislikte Uygulama Mühendisi olarak görev almış, ardından Türkiye’nin ilk “Sistem Mühendisi” olarak Cisco Türkiye’de görev yapmıştır. Cisco Systems’da Teknoloji, Satış, İş geliştirme ve Kanal yönetiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmıştır. 2006 yılından itibaren Aneltech’de… Devamını oku »

İlter Terzioğlu

İlter Terzioğlu İstanbul Üniversitesi Ekonometri Bölümünden mezun olmuştur. 1994 – 2002 yılları arasında Ericsson Türkiye’de Turkcell’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. İlter Terzioğlu, 2003 yılında Turkcell’e İş Stratejileri, Regülasyon ve Risk Konsolidasyonu Bölüm Başkanı olarak katılmıştır. Uluslararası İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı Vekili, Stratejik Projeler Genel Müdür Yardımcılığı ve Şebeke Operasyonları Genel Müdür… Devamını oku »

Turkcell Ortaklar Savaşı

Bu madde henüz taslaktır ve eksiktir. Daha sonra yeniden inceleyiniz. Türkiye’de GSM yani cep telefonu operatörleri 1994 yılında PTT ile gelir paylaşımı modeli ile kuruldu. PTT o zaman içinde telefon yani bugünkü Türk Telekom’u da barındıran bir devlet şirketiydi. İhale şartları arasında bir “üretici” bulunması gerekliliği vardı. Bu nedenle Turkcell’in kuruluşunda 3 ortaktan birisi Ericsson… Devamını oku »

Alpay Alptekin

1972 yılında İstanbul’da doğan Alpay Alptekin, orta öğrenimini İstanbul Erkek Lisesi’nde tamamladıktan sonra, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. 1996 yılında Procter&Gamble’da kariyerine başlayan Alptekin, Prima, Ariel, Alo, Ace, Mintax, Bonux, Pantene, Head&Shoulders, Blendax, Rejoice ve Koleston markalarında sorumluluk aldı. Alptekin, bu görevlerine ek olarak 104 ülkenin içinde bulunduğu Orta Avrupa, Doğu Avrupa, Ortadoğu, Afrika,… Devamını oku »

Sidebar