Telekomünikasyon | Wiki-Turk

Bakır Kablolar ve Fiber Optik Kablolar

Telekomünikasyon veya telekom, telefon (kablolu ve kablosuz), mikrodalga iletişimi, fiber optik, uydular, radyo ve televizyon yayıncılığı ve internet gibi elektronik teknolojiler yoluyla ses, veri ve video aktarımı gibi bilgi alışverişi sürecini ifade eder. Bir telekomünikasyon “devresi”, her biri bir verici ve bir alıcı ile donatılmış en az iki istasyon olduğu anlamına gelir. Kullanılan telekom teknolojisinin türüne… Devamını oku »

ARPU

İngilizce “Birim Başına Ortalama Gelir (Average Revenue Per User)” kelimelerinin başharflerinden oluşur. Telekom sektöründe, birim veya kullanıcı başına üretilen gelirin ölçüsüdür. Resmi muhasebe hesapları açısından anlam içermese de, bir şirketin gelir yaratma yeteneğini ve büyümesini analiz etmeye yarar. ARPU Nasıl hesaplanıyor ? ARPU’yu doğru bir şekilde hesaplamak için önce standart bir zaman periyodu tanımlanmalıdır. Örneğin… Devamını oku »

Huawei Technologies Co.Ltd.

Huawei firması Çin, Shenzhen, Guangdong merkezli Telekomünikasyon ekipmanı ve tüketici elektroniği üreticisidir. Şirketin Kuruluşu Huawei 1987 yılında, Çin Halkın Kurtuluşu Ordusunda eski bir mühendis olan Ren Zhengfei tarafından kuruldu. Üretimi Şirketin ilk öretimi “telefon anahtarlama sistemleri” idi. Zaman içinde telekomünikasyon network ekipmanı üretmeye başladılar. Daha sonra üretimlerine bilişim teknolojileri üretimini dahil ettiler. Bir yandan da… Devamını oku »

Sidebar