e-Spor | Wiki-Turk

Twitch

Twitch, video oyunlarına (e-Spor) odaklanan bir canlı yayın platformudur. Justin Kan tarafından 2011 yılında Justin.tv’nin bir yan ürünü olarak ABD’de kuruldu. Justin.Tv JustinTv, 2007’de Justin Kan’ın hayatını 24 saat canlı olarak yayınlayan tek bir kanal olarak hayata başlamıştı. O dönemde TV’larda çok popüler hale gelen “reality show”ların online dünyadaki örneğidir. Ancak kanal, Kan’ın hayatını izlemekten çok… Devamını oku »

InGame Group

InGame Group, 2012 yılında, iletişim, dijital eğlence ve finans sektörlerinde deneyim sahibi olan Türk yatırımcılar tarafından kuruldu. 2014 yılından itibaren yeni yatırımcıların da desteğini alarak kuruluş sürecini tamamlayan InGame Group’un bünyesinde Madbyte Games, Elite Game Studio, BoomByte olmak üzere sektörün çeşitli alanlarında iddialı oyun stüdyoları ve Lokum Games adında bir oyun yayın firması ile Türkiye’nin… Devamını oku »

Netmarble Corporation

2000 yılında Kore’de kurulan Netmarble, dünya çapında en hızlı büyüyen mobil oyun şirketlerinden biridir ve sürekli olarak küresel düzeyde en üst geliştirici ve yayıncılardan biri olarak listelenmektedir. 5000’in üzerinde çalışanıyla Netmarble, Lineage 2: Revolution, MARVEL Future Fight, Seven Knights ve Paramanya’nın aralarında bulunduğu en başarılı mobil oyunlardan bazılarını üretip sunmaktadır. Önde gelen gündelik (casual) oyun… Devamını oku »

Sidebar