TachoMobile

TachoMobile Bilişim Hizmetleri Limited Şirketi, 2012 yılında kurulmuştur. İştigal alanı sayısal takograflar üzerine Ar-Ge yapmak, lojistik, mevzuat ve teknoloji alanlarında uzmanlıktır.

Sayısal takograf veri indirme yazılım ve donanımlarını kendi teknolojisi ile geliştiren TachoMobile, indirilen verilerin analizi ve sayısal takograf kart otoritesine gönderimi çalışmaları yapar.

TachoMobile uzaktan veri indirme kablosu ve entegre yazılımları ile uzaktan şirket kartı doğrulamasıyla mobil platformda veri indirme işlemini gerçekleştiren dünyadaki ilk şirkettir.

Dijital takograf cihazı

Kara yolu araçlarının hareketinin ve sürücülerinin belli çalışma sürelerinin detaylarını otomatik veya yarı otomatik olarak göstermek ve kaydetmek için kara yoluyla taşımacılık yapan araçlara monte edilen kayıt cihazıdır.

Sürücü kartı

Ülkemizde TOBB tarafından dağıtımı yapılan, dijital takograf üzerinde bulunan kart yuvalarına yerleştirilen ve kart sahibine ait içinde bulundurduğu hafıza çipi sayesinde en az 28 günlük veri kaydedebilen kart. Sürücüler arasında “dijital ehliyet” olarak da biliniyor.

Sidebar