Havelsan

HAVELSAN 1982 yılında ülkemizin teknolojik bağımsızlık mücadelesinde, milletimizin bağışlarıyla kurulan ve milli savunma sanayinin kilometre taşları arasında sayılan bir yapıdır.

Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı (TSKGV) şirketi olan HAVELSAN, 1800’ü aşkın personeli ile yüksek katma değere sahip, teknoloji-yoğun ve görev-kritik ürün, çözüm ve sistemleri hayata geçiriyor.

HAVELSAN, kuruluşundan bugüne geçen 37 yıl içinde sadece Hava Kuvvetlerimize bakım hizmeti veren bir küçük işletme durumundan, kamu ve özel sektöre savunma ve bilişim alanında hizmet sağlayan dünya pazarında da söz sahibi olma adımını sağlam şekilde atan bir şirket haline gelmiştir.

Türkiye ve ABD’deki toplam altı yerleşkesi ile bir misyon şirketi olarak faaliyet gösteriyor. Ulusal ve uluslararası pazarlarda birçok referans projeye imza atan HAVELSAN, yenilikçi ve sürdürülebilir stratejileri ile belirlediği faaliyet alanlarında güvenilir, sürdürülebilir, yüksek teknoloji ürün ve hizmet sağlayıcısı konumunda.

Yazılım yoğun sistemler konusunda faaliyet gösteren HAVELSAN:

•        Komuta Kontrol ve Savunma Teknolojileri

•        Eğitim ve Simülasyon Teknolojileri,

•        Bilgi ve İletişim Teknolojileri ve

•        Ülke Güvenliği ve Siber Güvenlik Çözümleri

alanlarında, geniş bir yelpazede özgün ürün ve sistemlerden oluşan çözümlere sahip. HAVELSAN, bu çözümlerini, hem Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)’nin hem de uluslararası müşterilerinin hizmetine sunuyor.

Sidebar